Bateria returnează ciocan SHARE20V, SDS plus (corp)
Marcă: EXTOL PREMIUM
Disponibilitate Livrare imediată
Cod: 8891819
Marcă: EXTOL PREMIUM
Ciocanul este proiectat pentru foraj rapid în cărămidă și beton folosind burghie cu gambă SDS Plus. Datorită sistemului de impact pneumatic, este capabil să foreze mult mai rapid și mai eficient decât burghiele de impact. Principalul său avantaj este unitatea de acționare a bateriei, care vă permite să luați ciocanul cu dvs., acolo unde trebuie să lucrați cu el, indiferent dacă există o distribuție a energiei. Ciocanul este echipat cu un revers pentru a trage ușor din burghiul blocat și două intervale de viteză care pot fi utilizate în funcție de materialul forat. Pentru o muncă normală, sunt suficiente una sau două baterii de 2.000 mAh, pe care le puteți încărca rapid într-un încărcător rapid, pentru o muncă mai solicitantă sau mai lungă vă recomandăm baterii mai mari, cu o capacitate de 4.000 mAh. Bateria poate fi utilizată în toate tipurile de instrumente din seria EXTOL SHARE20V. Datorită tehnologiei Li-ion utilizate, este posibil să o reîncărcați în orice moment fără a-i reduce capacitatea. Bateria Li-ion pierde energie foarte lent din cauza auto-descărcării și durează mult timp încărcată și gata de utilizare. Potrivit pentru baterie 20 V Li-ion 4 000 mAh, viteza I. 0 - 300/min, II. 0 - 1 000/min, număr de ciocane 0 - 5 000/min, suport SDS plus, forță de impact 1.2 J, max. foraj în lemn 20 mm max. foraj în beton 20 mm, foraj max. în oțel 10 mm, cuplaj alunecare, greutate cu baterie 2.1 kg. Încărcătoare adecvate: Partea nr. 8891892 și 8891893; acumulatori adecvați: Partea nr.8891880, 8891881 și 8891882.